window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'AW-668126261'); Alcomex se razširi z vinutých pružin - news - Alcomex Springs

Alcomex s radosťou rozširuje svoj sortiment o vinuté pružiny s plochej pásky.

Pružinové pánty, samonavíjacie zariadenia, bezpečnostné pásy, tlmiče pádu, sklápače sedadiel, navíjače laniek, časovače, ale aj využitie v detských hračkách ako ekologické alternatívy batérií. To je len stručný zoznam veľkého množstva použití samostatnej skupiny vinutých pružín vyrobených z plochej (najčastejšie valcovanej uhlíkovej ocele alebo vysokopevnostnej nehrdzavejúcej ocele) pásky. Vinutých pružin. Táto skupina zahŕňa hodinové pružiny, pružiny s konštantnou silou a silové pružiny.

Konštrukcia týchto troch typov pružín je vizuálne podobná. Z hľadiska funkčnosti a použitia sú však pružiny zásadne odlišné. Hodinové pružiny s medzerou medzi jednotlivými závitmi fungujú bez akéhokoľvek kontaktu medzi závitmi. Vyvinutá sila pri navíjaní narastá a pri odvíjaní klesá. Pracovný rozsah je veľmi často iba v rámci jednej otáčky cievky. Naopak pružiny s konštantnou silou a silové pružiny sú na seba tesne navinuté a sila vzniká čiastočným alebo úplným rozvinutím.

Existuje len veľmi málo spoločností, ktoré dokážu tieto pružiny vyrábať. Náročná je nielen samotná výroba. Výrobca však musí disponovať aj silným technickým know-how a schopnosťou poskytnúť zákazníkovi potrebnú technickú podporu, často začínajúcu už v ranom štádiu nápadu alebo vývoja zákazníka. A veľmi často nejde len o výrobu samotnej vinutej pružiny. Súčasťou vývoja, výroby a dodávky je aj montáž do rôznych typov puzdier, v ktorých sú pružiny umiestnené a pracujú v nich.

Jeden z našich úplne nových výrobných závodov sa zameriava na výrobu týchto vinutých plochých pružín. Najmodernejšie výrobné technológie dopĺňa veľký R&D tím a značné logistické možnosti v rámci našej veľkej skupiny Lesjöfors umožňujú dodávky pružín do celého sveta. Pozrite sa na naše vinutých pružin s plochej pásky.

var _paq = _paq || [];_paq.push(['trackPageView']);_paq.push(['enableLinkTracking']);_paq.push(['enableHeartBeatTimer', 10]);(function() {var u="//tracker.leadexpress.nl/";_paq.push(['setTrackerUrl', u+'piwik.php']); _paq.push(['setSiteId', 1222]); var d=document, g=d.createElement('script'),s=d.getElementsByTagName('script')[0]; g.type='text/javascript'; g.async=true; g.defer=true; g.src=u+'piwik.js'; s.parentNode.insertBefore(g,s);})();

logo alcomex