window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'AW-668126261'); Ťažné pružiny | objednávka online alebo výroba na mieru | Alcomex
Ťažné pružiny

Ťažné pružiny

Ťažné pružiny alcomex sk

Ťažné pružiny patria spolu s tlačnými pružinami medzi najpoužívanejšie. Ťažné pružiny sa väčšinou vyrábajú z pružinovej ocele (1.1200 – and 10270-1) alebo z INOX 302 (1.4310 a 10270-3), ale je možné samozrejme použiť aj iné materiály.

Výpočet pružín

Sila, ktorá vzniká v pružine, závisí od druhu materiálu a rozmerov. Ako stanoviť pružinovú konštantu, ktorá vyjadruje silu na milimeter predĺženia:

C = modul sklzu x d⁴ / (8 x dm³ x nw)
c = pružinová konštanta [stlačenia N / mm]
glijmodulus = závislosť na materiály
d = priemer drôtu
Dm = stredný priemer pružiny (od stredu drôtu ku stredu drôtu)
nw = počet aktívnych závitov

 

nemecká a anglická sk

Ťažné pružiny sú spravidla ukončené koncovými okami, ktorá sa vyrábajú priamo na stroji počas výroby pružiny. Existuje niekoľko základných štandardných možností výroby ukončenia ťažnej pružiny pomocou ´ukončovacieho oka ´. Najpoužívanejšie sú „nemecká a anglická oká“. Spôsob, akým je pružina pripevnená na protikus (oko alebo zavesenie) je najslabším miestom pružiny. Systém upevnenia pružiny závisí na požadovanej životnosti a namáhania (statické / dynamické).

 

Ťažné pružiny skladom

Väčšina normalizovaných ťažných pružín je dodávaná priamo zo skladu a možno ich ľahko objednať cez náš webový obchod. Všetky normalizované pružiny, ktoré sú skladom, sú zakončené „nemeckými okami“. Ak poznáte technické údaje, môžete s pomocou nášho kalkulátora ťažných pružín ľahko nájsť zodpovedajúce pružinu.

Prejdite na náš katalóg skladových pružín

 

Ťažné pružiny vyrábané na zákazku

Okrem skladových pružín Alcomex zaisťuje výrobu ťažných pružín na zákazku. V prípade potreby môžu mať pružiny rôzne povlaky alebo povrchovú úpravu. Na výrobu sa používajú stroje s s rýchlym prestavením, takže môžeme ponúknuť aj malé množstvá, a to za konkurencieschopné ceny. Ak budete potrebovať poradiť, kontaktujte, prosím, náš tím technikov. Radi Vám poradíme.

Pošlite nám Váš problém
var _paq = _paq || [];_paq.push(['trackPageView']);_paq.push(['enableLinkTracking']);_paq.push(['enableHeartBeatTimer', 10]);(function() {var u="//tracker.leadexpress.nl/";_paq.push(['setTrackerUrl', u+'piwik.php']); _paq.push(['setSiteId', 1222]); var d=document, g=d.createElement('script'),s=d.getElementsByTagName('script')[0]; g.type='text/javascript'; g.async=true; g.defer=true; g.src=u+'piwik.js'; s.parentNode.insertBefore(g,s);})();

logo alcomex