window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'AW-668126261'); Líder na európskom trhu vývoj a výskum - časť 4 | Blog | Alcomex

Líder na európskom trhu vývoj a výskum – časť 4

Čo ovplyvňuje životnosť

Životnosť pružín je niečo, za čo nikto na trhu, a zvlášť výrobca pružín nechce nastavovať krk. Zmenou je pokračovať v snahe niečo v tejto oblasti dosiahnuť. Čo sa týka garážových  pružín (sektorových alebo garážových brán), tu k tomu dôjde veľmi skoro. Potom budeme mať k dispozícii množstvo  údaje z testov. Pre tieto pružiny dôjde veľmi skoro k zostaveniu výpočtov a materiálov v závislosti na životnosti.

Samozrejme, jedná sa stále o teóriu, pretože v praxi existuje celý rad variantov. Preto chceme v roku 2018 začať výstavbu nového skúšobného strediska a viac investovať do vývoja a výskumu. V novom výskumnom a vývojovom stredisku budú skúšky prebiehať kontinuálne a v spolupráci v styku s trhom. Kto si môže viac uvedomovať špecifikácie namáhanie ako konečný užívateľ?

Príklad na trampolíne

Zatiaľ je väčšina prípadov vecí dohadov. Príkladom sú pružiny trampolíny. Ako sú pružiny naozaj zaťažované? Aké je riziko, že pružiny zlyhajú? Proste, aká je predpokladaná životnosť? V prípade trampolínových pružín s koncovými okami nemôžeme uvažovať o 10 000 cykloch (teda statickými, pretože koncová oka budú vždy najslabší stránkou), pretože v praxi to znamená napríklad len týždeň skákania. V týchto prípadoch konzultujeme s našimi partnermi, ako riešiť dizajn, aby sme taký druh problémov vyriešili.

Samozrejme, otázka znie „kedy trampolínove pružiny zlyhajú“. Na túto otázku nie je jednoduchá odpoveď, ale spolu s našimi partnermi urobíme veľa práce v teréne, dáta analyzujeme a vypracujeme DFMEA (Analýzy vplyvu spôsobu narušenia dizajnu). Výsledky použijeme v rámci vývoja a výskumu.

Zabudli ste  predchádzajúceje časti o vývoji a výskume? Čítajte časť 3 tu!

Napísala: Marco Dekker | Vedúci vývoja a výskumu

var _paq = _paq || [];_paq.push(['trackPageView']);_paq.push(['enableLinkTracking']);_paq.push(['enableHeartBeatTimer', 10]);(function() {var u="//tracker.leadexpress.nl/";_paq.push(['setTrackerUrl', u+'piwik.php']); _paq.push(['setSiteId', 1222]); var d=document, g=d.createElement('script'),s=d.getElementsByTagName('script')[0]; g.type='text/javascript'; g.async=true; g.defer=true; g.src=u+'piwik.js'; s.parentNode.insertBefore(g,s);})();

logo alcomex