window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'AW-668126261'); Výpočtové programy | Výpočtové programy na pružiny | Alcomex
Výpočtové programy

Výpočtové programy

V priebehu posledných rokov vyvinula spoločnosť Alcomex výpočtové programy na najčastejšie používané priemyselné pružiny. Všetky programy vychádzajú z normy DIN EN 13906 rozšírenej o interné know-how. Z Goodmanovho diagramu znázorňujúceho napätie v závislosti od zaťaženia je zrejmé, že pri väčšine pružín sa životnosť predlžuje, ak je použité určité predpätie.

Výpočtové programy na priemyselné pružiny

Výpočtové programy na priemyselné pružiny

Spoločnosť Alcomex disponuje štandardnými výpočtovými programami na priemyselné pružiny:
1. ťažné a tlačné pružiny,
2. nástrojové pružiny,
3. tanierové pružiny,
4. torzné pružiny.

Okrem kalkulačných programov na štandardné pružiny je Alcomex schopná uskutočniť kalkulácie aj v prípade pružín na mieru. Listové pružiny tvoria z hľadiska kalkulácie odlišnú skupinu. Vzhľadom na rôznorodosť použitia neexistuje žiadny samostatný výpočtový program. V praxi sú základné výpočty často doplnené prototypmi a praktickým meraním vznikajúcich síl alebo momentov.

Výpočtové programy na bránové pružiny

Ako jeden z najväčších dodávateľov bránových pružinových systémov v Európe má spoločnosť Alcomex poradenskú funkciu pri výpočte požadovaného pružinového systému na priemyselné alebo garážové brány. Pri výpočte pružinového systému je rozhodujúca konfigurácia celých brán.

Výpočtové programy na bránové pružiny

Aby bola spoločnosť Alcomex schopná svojim súčasným a potenciálnym zákazníkom poskytnúť čo najlepšie poradenstvo, vyvinula rôzne výpočtové programy. Tieto programy sú založené na normách ANSI (American National Standards Institute) a DIN. Jedinečné je na nich to, že v nich spoločnosť Alcomex využila svoje znalosti o pružinách a bránových pružinových systémoch získané za 25 rokov svojej existencie a vďaka použitiu špeciálnych materiálov (s vylepšenými mechanickými vlastnosťami) často dosahuje riešenia, ktoré by v prípade iných torzných pružinových systémov neboli realizovateľné.

Všetky kalkulačné programy na výpočet bránových pružín vytvárame v spolupráci s našimi partnermi, výsledkom čoho je kalkulačný program na mieru. V prípade potreby vám spoločnosť Alcomex poskytne podporu pri implementácii do existujúceho ERP systému.

QUATTRO

Spoločnosť Alcomex vyvinula špeciálny program ťažných pružín na garážové brány, vďaka ktorému je možné používať štandardný systém pri väčšine brán najrôznejších konfigurácií. Systém Alcomex QUATTRO je možné uplatniť v tomto rozsahu:
> hmotnosť brán 22 kg až 150 kg,
> konštrukčná výška 1 875 mm až 3 000 mm.

V prípade ťažných pružinových systémov nehrá konštrukčná výška v skutočnosti rolu a ovplyvňuje iba celkovú výšku dverí.

var _paq = _paq || [];_paq.push(['trackPageView']);_paq.push(['enableLinkTracking']);_paq.push(['enableHeartBeatTimer', 10]);(function() {var u="//tracker.leadexpress.nl/";_paq.push(['setTrackerUrl', u+'piwik.php']); _paq.push(['setSiteId', 1222]); var d=document, g=d.createElement('script'),s=d.getElementsByTagName('script')[0]; g.type='text/javascript'; g.async=true; g.defer=true; g.src=u+'piwik.js'; s.parentNode.insertBefore(g,s);})();

logo alcomex