window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'AW-668126261'); Technológie výroby pružín | technológie a inžinierstvo | Alcomex
Technológie výroby pružín

Technológie výroby pružín

Spoločnosť Alcomex neustále rieši otázky a výzvy v oblasti bránových pružín a transformuje ich do praktických riešení. Vďaka tomu sa stala firmou, ktorá disponuje znalosťami o prakticky všetkých možných typoch pružinových výrobkov a súvisiacej problematike. Alcomex má taktiež komplexný program na výrobu ťažných, tlačných, torzných a listových pružín. Okrem týchto štandardizovaných pružín sme taktiež schopní vyvíjať pružiny na špecifické aplikácie zákazníka. Naše výrobné závody sú plne vybavené najmodernejšími technológiami na výrobu pružín, ktoré umožňujú úpravu sprievodnej dokumentácie podľa priania zákazníka. Výpočty sú vykonávané podľa normy DIN EN 13906 alebo s využitím interných výpočtových programov.

Čím sa spoločnosť Alcomex odlišuje?

Výrobou na mieru, interne vyvinutými výpočtovými programami a najmä vlastnými materiálovými špecifikáciami. Všetko je navyše podoprené priebežným testovaním, vďaka čomu je Alcomex jedinečným partnerom, ktorého prioritou je zameranie na riešenie a praktické myslenie s nadšením pre technológiu.

V posledných rokoch sme spolu s našimi strategickými partnermi zhodnotili, ktoré konkrétne technické požiadavky by mal náš program na výrobu pružín spĺňať. V prípade štandardných alebo normovaných pružín, ako sú ťažné, tlačné, torzné, vinuté a tanierové pružiny, je všetko veľmi organizované, ale kvôli prispôsobeniu napríklad v agresívnom prostredí s vyššími teplotami sa výroba stáva zložitejšia, pretože v týchto prípadoch hrajú veľkú rolu napríklad materiálové zloženie a odolnosť proti korózii. Spoločnosť Alcomex preto disponuje radom možností, ktoré zahŕňajú napríklad štandardné galvanické zinkovanie, eloxovanie, fosfátovanie atď. Spoločnosť Alcomex taktiež vyvinula špeciálne procesy, ktoré spĺňajú najvyššie požiadavky.

Naše výrobné závody

Spoločnosť Alcomex má niekoľko výrobných závodov v celej Európe aj mimo nej:

Alcomex Česká republika (Brno): hypermoderná továreň v Brne, v Českej republike, sa plne špecializuje na výrobu všetkých možných priemyselných pružín. V tomto závode bol postupne nainštalovaný strojový park, ktorý je schopný uspokojiť rastúci dopyt po kvalitných pružinách. V roku 2018 začala spoločnosť Alcomex výstavbu novej výrobnej haly, vďaka ktorej sa naša kapacita zdvojnásobila.

HZ Solutions – súčasť skupiny Alcomex – Holandsko (Hilvarenbeek): táto ultramoderná továreň v holandskom Hilvarenbeeku sa špecializuje výhradne na výrobu všetkých možných priemyselných pružín. Zameriava sa predovšetkým na plne automatizovanú výrobu montážnych riešení z pásovej ocele. V tomto závode bol postupne nainštalovaný strojový park, ktorý je schopný uspokojiť rastúci dopyt po kvalitných pružinách.

Alcomex Holandsko (Opmeer): špecializuje sa na torzné pružiny na domové a priemyselné brány. V Opmeeri je zároveň sklad, kde sú k dispozícii najbežnejšie typy brán. To nám umožňuje dodávať „Just in time“. Neštandardné rozmery sa vyrábajú podľa potreby podľa požiadaviek zákazníka.

Alcomex Poľsko (Zielonka): špecializuje sa na výrobu bránových pružín a ťažných pružinových systémov. Okrem toho sa mnoho pružinových systémov vyrába na základe vlastných poloautomatických procesov.

Alcomex India (Pune): úplne zameraná na sériovú výrobu všetkých štandardných systémov bránových pružín. Táto moderná továreň vyrába pre všetky pobočky a zákazníkov spoločnosti ALCOMEX. K zákazníkom alebo do centrálnych skladov Opmeer a Zielonka odtiaľ putujú každý týždeň plné kontajnery výrobkov.

var _paq = _paq || [];_paq.push(['trackPageView']);_paq.push(['enableLinkTracking']);_paq.push(['enableHeartBeatTimer', 10]);(function() {var u="//tracker.leadexpress.nl/";_paq.push(['setTrackerUrl', u+'piwik.php']); _paq.push(['setSiteId', 1222]); var d=document, g=d.createElement('script'),s=d.getElementsByTagName('script')[0]; g.type='text/javascript'; g.async=true; g.defer=true; g.src=u+'piwik.js'; s.parentNode.insertBefore(g,s);})();

logo alcomex